bet-at-home.com
foto. EFE

foto. EFE

Drużyna FC Barcelony nie dała najmniejszych szans zespołowi Malagi. W spotkaniu trzydziestej ósmej kolejki Primera Division podopieczni trenera Tito Vilanovy wygrali przed własną publicznością 4:1. Piłkarze „Dumy Katalonii” już w pierwszej części zapewnili sobie trzy bramki przewagi, czego nie zmarnotrawili w drugiej odsłonie.

Gospodarze już od pierwszych minut ruszyli do zdecydowanych ataków, co opłaciło się już w czwartej minucie spotkania. Pedro genialnie zagrał do Davida Villi, a napastnikowi FC Barcelony nie wypadało zmarnować doskonałej okazji wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Dziesięć minut później „Duma Katalonii” powiększyła swoją przewagę za sprawą trafienia Cesca Fabregasa. Hiszpan do spółki z Iniestą rozklepał obronę Malagi, a następnie technicznym uderzeniem pokonał interweniującego Caballero. To jednak nie koniec ataków miejscowych zawodników, którzy w szesnastej minucie prowadzili już 3:0. Tym razem fenomenalnym trafieniem z woleja popisał się Montoya. Podopieczni trenera Tito Vilanovy atakowali raz za razem, ale zarówno Pedro, jak i Iniesta nie portafili pokonać golkiper Malagi. Tymczasem przyjezdni mogli zrewanżować się w trzydziestej minucie, kiedy to Julio Babptista pomylił się o centymetry.

Początek drugiej odsłony to ponownie przewaga zawodników FC Barcelony, którzy w pięćdziesiątej drugiej minucie prowadzili już 4:0 z gośćmi. Tym razem na strzał zza „szesnastki” zdecydował się Andres Iniesta. Jak się okazało, to genialna decyzja, ponieważ futbolówka zmierzająca tuż przy słupku zatrzepotała po chwili w siatce. Przyjezdni próbowali za wszelką cenę odpowiedzieć choćby honorowym trafieniem. Najpierw fatalnie spudłował jednak Isco, ale w pięćdziesiątej szóstej minucie gola na Camp Nou zdobył Pedro Morales. Piłkarz Malagi wykorzystał dobre podanie Gameza i strzałem z powietrza pokonał Pinto. Goście mogli jeszcze strzelić drugą bramkę, lecz golkiper FC Barcelony w kapitalny sposób poradził sobie z atomowym uderzeniem Julio Baptisty.

FC Barcelona 4:1 (3:0) Malaga
Bramki: Villa 4′, Fabregas 14′, Montoya 16′, Iniesta 52′ (FC Barcelona) – Morales 56′ (Malaga)

Żółte kartki: -

FC Barcelona: Pinto – Montoya, Pique (75′ Abidal), Mascherano, Alba – Xavi, Busquets, Iniesta (55′ Thiago) – Pedro, Fabregas, Villa (78′ Sanchez).

Malaga: Caballero – Gamez, Lugano, Weligton, Eliseu – Camacho, Toulalan – Joaquin (71′ Fernandez), Baptista, Isco (79′ Saviola) – Cruz (46′ Morales)

Kategoria: Liga Hiszpańska, Ligi, Newsy